Regulamin | kontakt@karpzoo.pl | 883020543 (pon-pt, 10:00-18:00)

Darmowa dostawa od 99zł* | Wysyłka 24h | Czas na zwrot 14 dni

artykuly dla zwierzat domowych

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak karmić chomika? Co je chomik?

jak karmić chomika?

Poczucie szęścia nie wątpliwie wiąże się ze zdrowiem. Aby je zachować, powinniśmy się dobrze odżywiać. Czy to człowiek, czy jakiekolwiek inne zwierzę. Dostarczenie odpowiednich składników odżywczych stwarza podstawę do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Co zatem podawać chomikowi aby cieszył sie zdrowiem?

 

Warzywa i owoce
Jeśli chodzi o warzywa to niewątpliwie, idealnym rozwiązaniem jest marchewka, szpinak, brokuł, sałata, kapusta, seler i groszek. Posiekane, podawać co najmniej raz dziennie w ilości jednej łyżeczki.
Co do owoców warto zadbać o to aby w menu znalazły się banany, jabłka, winogrona oraz suszone owoce. Posiekane, podawać 2-3 razy w tygodniu również w ilośc jednej łyżeczki.

Zioła
Odpowiednio dobrana mieszanka ziół dla chomików. Substancje zawarte w ziołach regulują metabolizm, ułatwiają trawienie i przyswajanie składników pokarmowych, oczyszczają i odtruwają organizm z substancji toksycznych, zwiększają odporność organizmu na robaczyce, zakażenia bakteryjne, nowotwory i choroby skóry.

 

Karma
Najlepiej dobrać taką karmę, która zawiera szereg witamin i mikro oraz makroskładniki, potrzebne do utrzymania zdrowotności chomika :)

 

Przekąski
Ziarna słonecznika, orzechy, które wzmocnią zęby chomika i pozostawią je w dobrej kondycji.

 


Białko
Warto zadbać również o rozwój mięśni chomika ;) 1-2 razy w tygodniu można podać plasterek gotowanego czy tez pieczonego kurczaka, plasterek jajka lub coś z żywego jedzenia - świerszcze.

 

Kiedy podawać jedzenie?
Z uwagi na to, że chomik prowadzi nocny tryb życia, pokarm podawać na wieczór. Dostarczone kalorie na pewno zostaną spalone podczas treningu na kołowrotku ;)

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

Szanowni Państwo, Z dniem 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. „RODO”). Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright © 2017-2018 karpzoo.pl Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu