Regulamin | kontakt@karpzoo.pl | 883020543 (pon-pt, 10:00-18:00)

Darmowa dostawa od 99zł* | Wysyłka 24h | Czas na zwrot 14 dni

artykuly dla zwierzat domowych

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak pomóc uchronić psa przed kleszczami?

jak uchronić sie przed kleszczami, jak wyciągnąć kleszcza u psa

Tak tak, lato to nie tylko łapanie promieni słonecznych... 
Podczas gdy ludzie zmagają się z walką z komarami, nasze pupile najczęściej toczą walkę z kleszczami.

I tak jak my zbroimy się w odpowiednie preparaty na komary, tak i psy też mogą odetchnąć z ulgą, bowiem człowiek o nich nie zapomniał.
Miejsc gdzie rośnie trawa, w której czają się kleszcze jest całe mnóstwo. Obojętne czy udamy się ze swoim pupilem na spacer do lasu, parku czy też wyjdziemy z nim dookoła bloku. Ryzyko bliskiego spotkania naszego psa z owym pasożytem zawsze jest spore w tym okresie roku.

Przypomnijmy, że kleszcze pomieszkują na wysokości do 1,5 m. Najczęściej są to krzewy i trawa. Uwielbiają miejsca wilgotne, mocno porośnięte i te które są często odwiedzane przez ludzi jak chociażby ścieżki w parku czy też pod blokiem.

 

Jak zatem pomóc uchronić zwierzaka przed kleszczami?

Na szczęście dla naszych czworonożnych przyjaciół powstało wiele środków, które w znaczny sposób przyczyniają się do zapobiegania atakom kleszczy.
Przedstawiamy kilka opcji dostępnych na rynku 

 

Krople
Nanosimy je po uprzednim odgarnięciu sierści na skórę psa między łopatkami. W przypadku większych psów kropimy w kilku miejscach wzdłuż grzbietu.
O swoim działaniu dają znać po 24 godzinach z górną granicą do 48 godzin. Działają zabójczo. Ochrona polega również na odstraszaniu potencjalnym krwiopijców.
Działają średnio do miesiąca czasu, w zależności od ilości substancji czynnych zawartych w danym preparacie.

 

Zasypki
Tego rodzaju preparaty można stosować gdy zauważymy kleszcza na ciele swojego psa. Posypujemy go, odczekując do wymarcia intruza. Jest to o wiele lepszy sposób niż wykręcanie żywego kleszcza, ponieważ w taki sposób możemy uniknąć nie przyjemności związanych z zainfekowaniem zwierzęcia. W celach ochronnych sypiemy zasypkę na całe ciało zwierzaka. Pudrujemy wszystkie okolice pomijając pysk, oczy i inne naturalne otwory ciała. Gdy nam się "sypnie" nadmiar możemy zebrać
za pomocą grzebienia. Po upływie do 3 godzin wyczesujemy psa, zgarniając ewentualne pasożyty.

 

Aerozole
Najczęściej rozprowadzamy po całej długości ciała psa. Pomijając oczywiście pysk, oczy, uszy i inne naturalne otwory ciała.
Preparaty stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu, efekt działania uzależniony jest od warunków pogodowych i środowiskowych.

 

Obroże
W czasie noszenia obroży substancje czynne uwalniają się stopniowo. Rozprzestrzeniając się na całe ciało zwierzaka przyczyniają się do likwidacji i odstraszania kleszczy.
Czas działania to średnio od 4 do 6 miesięcy.

 

Podsumowując, jak widać mamy do wyboru parę rodzajów środków pomocnych w zwalczaniu kleszczy. W zależności od tego czy chcemy zapobiec czy usunąć już wbitego w ciało kleszcza, zawsze mamy wybór odpowiedniego środka 

Naszym zdaniem wszystkie te preparaty spełniają swoje zadanie jak najbardziej należycie. Tylko od Was zależy w jakiej formie Wasz pies otrzyma wsparcie w walce z tymi małymi zyjątkami.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

Szanowni Państwo, Z dniem 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. „RODO”). Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright © 2017-2018 karpzoo.pl Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu