Regulamin | kontakt@karpzoo.pl | 883020543 (pon-pt, 10:00-18:00)

Darmowa dostawa od 99zł* | Wysyłka 24h | Czas na zwrot 14 dni

artykuly dla zwierzat domowych

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak dobrać obrożę do wielkości psa?

jaka obroża dla psa najlepsza?, jak dobrac rozmiar obroży?

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju obroży. Decydując się na zakup warto nabyć podstawowej wiedzy odnośnie odpowiedniego rozmiaru obroży dla danej wielkości psa. Nie chcemy przecież zaszkodzić naszemu pupilowi.


Na co zwrócić uwagę przy dobieraniu rozmiaru?
Wybierając obroże należy zwrócić uwagę na jej szerokość, długość oraz minimalny i maksymalny rozmiar regulacji. Pamiętajmy również aby zapięcie nie było na ostatnim oczku a zaczep do smyczy umiejscowiony był na karku.

 

Długość obroży
Przed zakupem najlepiej jest zmierzyć szyję psa, po ówczesnym ugłaskaniu sierści (tym bardziej jeśli mamy psa o puchatej sierści).  Jeśli po założeniu obroży jest możliwość wsunięcia pod nią dwóch palców wtedy obroża jest prawidłowa. Wsunięte palce muszą oczywiście przylegać zarówno do szyi psa jak i obroży. 

 

Regulacja obroży
Zawsze musi być możliwość regulacji długości obroży, aby móc ją dopasować do konkretnego psa.

 

Szerokość obroży
Odpowiednio dobrana obroża powinna być szeroka na dwa kręgi szyjne danego psa.

 

Kupowanie "na zapas"
Częstym błędem wśród właścicieli szczeniaków jest kupowanie obroży "na zapas". Chodzi o kupowanie obroży więkzej niż jest potrzebna na tą chwilę. Niestety w ten sposób możemy tylko zaszkodzić naszemu pupilowi. Dłuższa obroża ma więcej luzu, co za tym idzie może spowodować otarcia na karku.

 

Kiedy wymienić obrożę na nową?
Częstotliwość wymiany obroży na większą uzależniona jest od szybkości dorastania konkretnej rasy psa i bywa z tym różnie. Warto jednak na początek inwestować w tańsze lecz
przede wszystkim dopasowane obroże. Oznaką wyrośnięcia psa z danej obroży jest konieczność zapinania na ostatnie oczko.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

Szanowni Państwo, Z dniem 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, tzw. „RODO”). Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Copyright © 2017-2018 karpzoo.pl Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu